Τετάρτη 17 Ιουνίου 2015

'' Βαριά '' ήττα για την Εξωτερική Φρουρά Κορυδαλλού.

'' Βαριά'' ήττα  με 7-5 υπέστη  η ποδοσφαιρική ομάδα της Εξωτερικής Φρουράς Κορυδαλλού από αυτή του <<Καλού Ποιμήν>> της στέγης ανηλίκων Πειραιά.Ο Θάνος Κ. , ο Νίκος Δ. , ο Λυκούργος Ζ., ο Νίκος Α. , ο Γιάννης Γ., ο Ραϊαν Α., ο Σαμ Α, ο Μανώλης Δ. , και ο Θανάσης Μ., έδειξαν από την αρχή του αγώνα ποιος είναι το ''αφεντικό''.Με σύμμαχο και την καυτή εξέδρα και των υπόλοιπων παιδιών η νίκη ήταν φυσικό επακόλουθο.Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 3-1 ενώ η νίκη θα έπαιρνε διαστάσεις θριάμβου αν δεν μείωναν το σκορ οι παίκτες της Εξωτερικής Φρουράς σε 7-5 στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.Οι ποδοσφαιριστές του <<Καλού Ποιμήν>> αφιέρωσαν την νίκη τους στην Διευθύντρια της στέγης κυρία Αγγελική Κουζούμη ενώ μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε συγκέντρωση των πρωταγωνιστών στον προαύλιο χώρο με αναψυκτικά και ανάλυση του παιχνιδιού.